Käpahooldus – kas vajalik rutiin või moeasi?

Jalgade hooldus on koerte jaoks sama oluline kui meile, inimestele. Koerad võivad samuti kannatada villide, kriimustuste, nahalõhede ja -paksendite all. Vigastatud käpapadjandid muudavad kõndimise valusaks, hooldamata vigastused võivad aga tekitada põletikke. Koerad oskavad valu varjata osavalt ja pikalt. Omanik võib vigastust märgata alles siis, kui lemmik hakkab käppasid liiga hoolsalt lakkuma või on jalutuskäigud muutunud aeglasemaks. Kontrolli oma koera käppasid regulaarselt – katsu õrnalt üle padjandid, et seal ei oleks marrastusi ega pinde, ning tee kindlaks, et padjandite vahel poleks haavakesi, kivikesi, ega puuke. 

Mis on üldse käpapadjandid?

Käpapadjandid on pehmed padjakesed koera käppade all. Pehmed käpapadjandid koosnevad rasvkoest, sidekoest ja paksust keratiniseeritud nahakihist. Käpapadjandid aitavad koeral tasakaalu hoida, tagavad stabiilsuse liikudes erineval pinnasel ning kaitsevad käppasid põrutuste ja väliste mõjude eest. Padjandid on koera jala struktuuri oluline osa, mis töötavad koos küüntega, mis omakorda kaitsevad padjandeid. 

Kuidas õrnu käpapadjandeid kaitsta ja hooldada? 

Talve saabudes tuleb hoolitseda selle eest, et käpad oleksid terved. Lumi ning jäätõrjeks kasutatavad vahendid võivad tekitada külmaville, soolakõrvetusi, väikesi haavu ning palju ebamugavust. Padjandite vahele karvakeste sisse moodustuvad lumepallid hõõruvad nahka ning tekitavad valu. Kui tegu pole just paksukarvalise lund armastava koeraga olgu jalutuskäigud lühemad ning pehmel lumel. Kui koer nõustub, siis kasuta koerte papusid. Heaks abimeheks on ka käpavahad ja salvid. Käpasalv aitab ennetada väiksemaid vigastusi ning hooldab juba karedaid, kuivi, marrastunud käppasid.

Ka suvel on käpahooldus tähtis. Kuum asfalt kuivatab õrna nahka ning pikal jalutuskäigul võivad tekkida valusad villid. Kui sa ei suuda hoida oma kätt mugavalt 7 sekundit kuumal asfaldil, siis on see su koera jaoks samuti liiga kuum. Viibige õues lühemat aega eelistatult varjulisel muruga kaetud alal. Kuivuse ja vigastuste ennetamiseks masseeri käpad enne ja pärast õueskäiku käpasalviga. 

Mis on käpasalv ja kuidas valida õiget?

Käpasalv või -vaha on nahahooldustoodete kategooria, mille eesmärk on kaitsta ja ravida koera käpapadjandeid. Need on loodud kuiva, lõhenenud või kahjustunud naha raviks ja kaitsva barjääri moodustamiseks igapäevaste ohtude eest, nagu kuum asfalt, kruus, mägine või lumekattega tee. Paljud käpapalsamid on valmistatud looduslikest võidest ja õlidest, need on niisutavad, pehmendavad ja toitvad ning mõnikord ka põletikuvastaste omadustega. Käpasalvid võivad olla pehmema või vahasema tekstuuriga. Vahasemad versioonid on mõeldud koera käppade kaitsmiseks õues, samas kui pehme salv hooldab ja niisutab käpapadjandeid paremini. Mõnda salvi võib kasutada ka koera nina ja kõrvade kaitseks ja hoolduseks. 

Käpasalvi valides tuleb silmas pidada oma koera vajadusi, eelistusi, tundlikkust ja allergiaid. Koertele ei tohiks manustada inimestele mõeldud tooteid. Käppadele kantud salvi kogus on küll väike, kuid satub siiski lakkudes koera organismi. Kui soovid kindel olla toote koostisosade sobivuses oma koerale, pea nõu loomaarstiga. 

Õigesti valitud salv on koerale ohutu ning meeldiv kogemus.Toode aitab kaitsta väliste elementide eest jalutuskäigul, pehmendada ja niisutada juba ärritunud nahka, leevendada sügelust, parandada pisemad marrastused. Multifunktsionaalne salv, mida võib kasutada ka ninal, kõrvadel ja kehal, on rahakotile sõbralikum valik.

Kuidas käpasalvi kasutada?

Enamikke koertele mõeldud käpapalsameid võib kasutada vastavalt vajadusele nii tihti kui tarvis. Puhasta koera käpad ning masseeri salv käpapajanditele ning varvaste vahele enne seiklusi õues või peale vannitamist. Toas tõmba koerale jalga sokikesed, et salv ei määriks põrandaid või kasuta koonuskraed, et salv jõuaks imenduda enne, kui koer selle maha lakub. Loe hoolikalt tootekirjeldust, kuidas salvist kõige rohkem kasu saada ning millest hoiduda.

NAUDE käpa- ja ninasalv on looduslikult hooldav ja kaitsev määre, mida võib kasutada koera käppadel, ninal, kõrvadel ja voldikeste vahel nii enne, kui peale õueskäiku. Koostisosad on valitud võimalikult efektiivsed ning lakkumisel ohutud, aitavad hooldada ja kaitsta koera õrna nahka igal aastaajal. Salvis ei ole kasutatud lõhnaaineid ega eeterlikke õlisid. Käpasalv aitab kaitsta lemmiku käpapadjandeid äärmuslike temperatuuride eest ning leevendab valulikkust ja hõõrdumisi, et koer saaks nautida seda, mida ta kõige paremini oskab – järgneda oma peremehele, olenemata sellest, kuhu seiklus teid viib!

Get Exclusive Offers and Discounts
TASUTA TARNE alates 24€.
PROOVI UUSI SEEPE!